Štatistika monitorovacieho systému MobilTest / meracinternetu.sk za jún 2020

MobilTest-logo
13.07.2020, Základné informácie a teórie
Počas júna 2020 používatelia aplikácie na testovanie kvality pevného a mobilného internetového pripojenia RÚ MobilTest vykonali 12 141 testov. Priemerná nameraná rýchlosť sťahovania dát 4G sieťach dosiahla 34 398 kbit/s a 343 781 kbit/s v LAN sieťach. Priemerné oneskorenie dosiahlo 28,10 ms v 4G sieťach a 9,76 ms v LAN sieťach. Viac štatistických informácií nájdete v mesačnej správe.
     MobilTest je dostupný v slovenskom a anglickom jazyku pre všetky moderné webové prehliadače a (inteligentné) mobilné telefóny s operačným systémom Android a iOS. Umožňuje testovať: rýchlosť sťahovania dát (od servera merania k užívateľovi), rýchlosť odosielania dát (od užívateľa k serveru merania), ping (odozvu), stratu paketov, transparentnosť pripojenia a intenzitu signálu (v závislosti od zariadenia a operačného systému). Ďalej ponúka napr.: možnosť synchronizovať výsledky testov z niekoľkých rôznych zariadení, mapu zobrazujúcu celkové výsledky testov, otvorené dáta a otvorené zdrojové kódy. Aplikácia je na stiahnutie do mobilov a tabletov bezplatne dostupná na www.meracinternetu.sk a v internetových obchodoch Apple StoreGoogle Play Store pod názvom „RU MobilTest“.
     Mediálnym partnerom je Živé.sk - web s najnovšími správami zo sveta telekomunikácií a IT, testami a cenovými prehľadmi, ktorý informoval o vylepšeniach aplikácie.